mime fest

MIME FEST je mezinárodní festival mimického divadla. Představuje spolupráci se zahraničními festivaly, školami a významnými institucemi oboru mimického umění. Zapojuje je do širšího evropského kontextu a otevírá nové možnosti setkání umělců.

Dramaturgie programu se zaměřuje na profesionální umělce a široký okruh forem mimického divadla. Jeho hlavní součástí je podpora mladé generace a edukativní činnost – workshopy a semináře vedené odborníky určené jak pro studenty uměleckých škol, tak pro veřejnost.

Díky tomu se MIME FEST stává unikátní platformou rozšiřující přehled o dění současného umění pantomimy ve světě.

Komedianti v ulicích vizváry

Mezinárodní festival Komedianti v ulicích ve městě Tábor vznikl v roce 2011. Svou poetikou je jedním z mála českých festivalů, který prezentuje moderní pouliční divadlo v centru památkové rezervace.

Nabízí dramaturgii zaměřující se na trendy reflektující současné pouliční umění doma, ale i v zahraničí. Jeho doménou jsou cirkusová umění, klauni, pantomima, loutky, pohybové divadlo, interaktivní představení, dílny nebo hudba.

Hlavním pořadatelem je město Tábor. Dramaturgii programu pravidelně připravuje Radim Vizváry.

Nevšední přehlídka pantomimy Radima Vizváryho a jeho hostů. Ve třech dnech divákům nabídne tři nejúspěšnější inscenace souboru Mime Prague – Sólo, VIP a Pejprbój. Za hranice české pantomimy dají nahlédnout světoznámé australské duo Umbilical Brothers a objev německé pantomimy Jannis Eggelsmann. Bonusem přehlídky bude večerní show Mime Collection, na které kromě Radima Vizváryho a zahraničních hostů vystoupí ještě další umělci a soubory. Osm výstupů připravených speciálně pro tento večer nabídne širokou škálu tvorby, která reprezentuje současné mimické a nonverbální divadlo. Neopakovatelný zážitek pro ty, kteří mají rádi pantomimu, ale i pro ty, kteří ji teprve objevují.