Lukáš Šimon a Anton Eliaš: ROBO ERECTUS

Jsem robot

 

Nekouřím, nepiju, nestárnu, nevyžaduji pozornost, nemám city. Jsem robot. A nukleární bomba mi změnila život… Je ticho. Všude jen prach, trosky a holá krajina. Okolí nejeví žádné známky života. V továrně na roboty jsou dva poslední přeživší. Čeká je dlouhá cesta. Bez emocí. Bez cíle. Bez pomoci. Cesta do světa, ve kterém ještě nebyli.

Cesta plná objevování, poznávání… a přemýšlení. Kam se vydat, když není kdo by jim ukázal směr? Na tuto a další otázky odpoví autorské pohybové představení Lukáše Šimona a Antona Eliaše.

Režie, námět, realizace, hrají: Anton Eliaš, Lukáš Šimon

Light – design: Karel Šimek

Kostýmy: Lenka Hotmarová a Tereza Švolíková

Supervize: Radim Vizváry

Poděkování: Vojtěch Svoboda, Štefan Capko, Jakub Urban

O Lukáši Šimonovi… 

Absolvent katedry pantomimy (dnes katedra nonverbálního divadla) pražské HAMU. Od roku 2015 na této katedře působí jako tajemník, od roku 2016 jako pedagog hlavního oborového předmětu Pantomima a tělesný mimus. Absolvoval semestrální stáž pantomimy v berlínské škole Die Etage. Je také lektorem cirkusových disciplín pro děti a mládež v organizacích Cirqueon a Společný den. Je mimem v divadle Image v Praze, členem souborů Mime Prague, Sacra circus, Teatr Novogo fronta a pravidelně hostuje v Národním divadle a v Rockopeře Praha. Jako lektor pravidelně vyučuje pantomimu a cirkus na festivalech u nás i v zahraničí.

Hrajeme

No events found