Michaela Stará: Imelda

O čem to vlastně mluví ženy, když hovoří nohama?

Každý máme svou vlastní botografii. Každý hledáme tu správnou velikost, výšku, barvu, tvar, ale stále to není ono. Chceme víc přátel, likeů, triček, mikin, tašek, bot, protože v každém z nás se skrývá jedna malá Imelda. Imelda je skutečně existující žena. Byla první dámou na Filipínách a její sbírka bot dosáhla až tři tisíce párů.

Sběratelství a hromadění je zde pojem, který je určitou metaforou pro dnešní konzumní společnost a je klíčovou inspirací v této inscenaci. Autorské bakalářské představení inspirované kapitolou Imeldin syndrom z knihy Ty boty musím mít! od Paoly Jacobbi. Mimické divadlo obohacené o prvky street dance, založené na hudbě a vizuálním zážitku.

Námět a hraje: Michaela Stará

Režie: Radim Vizváry

Hudba: Petr Kolman, Vojtěch Bor

Light – design: Karel Šimek

Kostýmy: Simona Drábová (Verlyba)

Scénografie a rekvizity: Jakub Fistung, Můj Děda

Produkce: Ilona Hájková

Poděkování: Monika Vavrušková, Vendula Papírníková, Martina Podolská, Kateřina Stará, Jana Stará, Fantasy Dance Studio, Botovna, Kateřina Bonušová, Ondřej Holba

Představení vzniklo za podpory HAMU a Nadace Život Umělce.

O Michaele Staré…

K tanci se dostala přes sportovní aerobic a moderní gymnastiku. Roku 2007 se stala členkou Fantasy Dance Studia, kde se účastnila několika týmových celorepublikových soutěžích.Roku 2014 získali titul Mistři České Republiky v kategorii Street Show Dance s choreografií The Line. 

V letech 2011 – 2015 učilaskupinu dětí ve věku 8 – 12 let, se kterými získala medailová ocenění v kategorii Hip – Hop.

Účastnila se i Street Dance Crewbattles, jako je K.O battle, Semtex Cup, a další.

Roku 2014 zahajuje studium na HAMU, katedra nonverbální divadlo, kde se věnuje pantomimě, fyzickému divadlu, herectví a akrobacii. Tanec je ale stále její inspirací, ze které čerpá a snaží se ho propojit s pantomimou a fyzickým divadlem.

V rámci studia vytvořila vlastní sólové etudy, ve kterých propojuje pantomimu se street dance (My Dva, BANG).Účastnila se s nimi na několikadivadelních akcích a festivalech, jako jsou: Cirk – UFF, Komedianti v ulicích, Letní Letná, Mime Fest, Festival PAN, My Mime, a další. 

Své divadelní zkušenosti získává i účinkováním v jiných projektech. Např. ročníkové představení Věc: meziplanetární clownerie, nebo představení Anne, beze strachu hledět na nebe – opera s pantomimou. Účinkovala i v několika site – specific projektech. Proč dál (SpielraumKollektiv), Psychomachia – festival KULT (Tantehorse) a jako externista působí ve Stavovském divadle v představení Modrý pták.

Hrajeme

No events found